studiuj na Uczelni stacjonarnie lub niestacjonarnie lub 100% online! (weekendowo)
studiuj na Uczelni stacjonarnie lub niestacjonarnie
Studia podyplomowe „Prawo medyczne” mają na celu dostarczenie studentom wiedzy na temat zasad i praktyki prawa medycznego. Program obejmuje prawo do leczenia w UE, prawo do leczenia Narodowego Funduszu Zdrowia, ubezpieczenie zdrowotne i medyczne, prawa i obowiązki lekarzy, ochronę zdrowia i życia, odpowiedzialność karną, cywilną i zawodową, dokumentację medyczną, ochronę zdrowia psychicznego, system odszkodowawczy, zabiegi medyczne, błąd w sztuce lekarskiej, szkodę w wyniku deliktu medycznego, związek przyczynowy, roszczenia odszkodowawcze i ich przedawnienie, przyczynienie się poszkodowanego, środki dowodowe w postępowaniu sądowym, prawo farmaceutyczne, transplantację, RODO w medycynie, działanie lekarza w stanach terminalnych, prokreację medycznie wspomaganą, przerwanie ciąży, roszczenia nasciturusa, eksperymenty medyczne, kastrację i sterylizację, interwencję medyczną na kobiecie ciężarnej a interes dziecka.
Celem studiów podyplomowych „Prawo medyczne” jest przygotowanie studentów do profesjonalnego działania w dziedzinie prawa medycznego. Program studiów koncentruje się na nauczaniu studentów o zasadach prawa medycznego, praktykach medycznych, prawach pacjenta, i odpowiedzialności medycznej.
Z zadowoleniem pragniemy podzielić się z Państwem fotorelacją z I Ogólnopolskiej Konferencji Prawa EUST „Od destrukcji, ku nowoczesnemu wymiarowi sprawiedliwości”, która odbyła się w Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu.
To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło wybitnych specjalistów z różnych dziedzin prawa, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat stanu współczesnego wymiaru sprawiedliwości i perspektyw na przyszłość ⚖️
Nasi Goście mieli okazję wysłuchać prelekcji prowadzonych przez takie autorytety jak dr hab. Mirosław Wyrzykowski, prof. UW, Wiceministra Sprawiedliwości Maria Ejchart, SSA Dorota Gierczak, SSO Waldemar Żurek, SSO Piotr Gąciarek, SSO dr n. pr. Maciej Ferek, czy adw. Michał Wawrykiewicz, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat kluczowych kwestii obecnej rzeczywistości prawnej.
Dziękujemy również dr n. med. Renacie Chrzan oraz mgr inż. Joannie Krzyżanowskiej i dr Małgorzacie Sitarczyk za ich cenne prezentacje i wkład w nasze dyskusje na temat różnorodnych aspektów prawa.
Dodatkowo, przerwy w programie stanowiły doskonałą okazję do nawiązania wartościowych kontaktów oraz inspirujących rozmów z innymi profesjonalistami z branży prawniczej.
Zapraszamy do przejrzenia zdjęć oraz do odwiedzenia strony naszej Uczelni, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat naszych działań oraz oferty edukacyjnej.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Prelegentom i Partnerom za udział i wkład w to wyjątkowe wydarzenie! 🤎
Studia podyplomowe „Prawo medyczne” są skierowane do osób zainteresowanych prawnymi aspektami praktyki medycznej, w tym lekarzy, prawników specjalizujących się w prawie zdrowia, pracowników służby zdrowia, pracowników administracji zdrowia, pracowników ubezpieczycieli zdrowotnych i innych osób zainteresowanych prawem medycznym.
Absolwent studiów podyplomowych „Prawo medyczne” będzie posiadał zaawansowaną wiedzę i umiejętności niezbędne do praktycznego zastosowania prawa medycznego. Absolwent będzie miał również umiejętność poruszania się w złożonym środowisku prawa zdrowia, które obejmuje kwestie etyczne, regulacyjne, prawne i biznesowe.
W tym celu skontaktuj się z biurem rekrutacji
poprzez kontakt telefoniczny lub online.
Skan podpisanej umowy prześlij pocztą lub online. Możesz również udać się do Biura Rekrutacji w Siedzibie Głównej Uczelni lub Wydziale Zamiejscowym i podpisać umowę na miejscu.
Od tej pory jesteś naszym studentem.
Prawo medyczne